Номінальна потужність сонячної батареї. Що потрібно і важливо знати?

nominalna-potuzhnist-sonyachnoї-batareї-shho-potribno-i-vazhlivo-znati

Номінальна потужність сонячної батареї. Що потрібно і важливо знати?

Для порівняння різних моделей фотоелектричних модулів між собою і з виробами інших виробників використовується параметр номінальної потужності сонячної батареї, наприклад 280Ватт.
Це означає, що сонячний модуль будемо виробляти не менше 280Ватт, в сонячний день при дотриманні певних умов:

  1. Освітленість не менше 1000 Ват * м²;
  2. Орієнтація строго на Південь і під кутом, відповідним азимуту;
  3. Навколишня температура повітря 25 ° С;
  4. Відсутність затінення і інші менш значні.

Кожне, з умов експлуатації, що впливають на роботу і вироблювану потужність сонячної батареї, варто розібрати докладніше, але це ми зробимо пізніше. У цій статті ми хочемо зробити акцент на маркуванні заводу-виготовлювача і відповісти на найпопулярніше запитання: «чому панелі різних виробників, але з однаковою площею мають різні показники номінальної потужності?».

Чому сонячні батареї різних виробників, але з однаковими розмірами мають різні показники номінальної потужності?

Однозначної відповіді тут дати не можна, так як існує кілька варіацій:
1.Ефективність ячейок, будь то монокристал 125х125мм або полікристалічні 155х155мм (а також будь-які інші їх варіації в нарізці), — щороку зростає. Зі зміною ефективності збільшується і потужність готових виробів — сонячних батарей. Але так як збільшення ефективності носить світовий характер, то і знайти застарілі осередки складно, вони швидко виходять з ужитку і рідко використовуються відомими виробниками. Тобто процес повинен бути максимально рівномірним для всіх виробників і постачальників, а розрив номінальної потужності в межах одного розміру — не помітні для споживачів.
2.Більш явною причиною відмінності заявленої номінально потужності є «класифікація заводу-виготовлювача своїх кінцевих продуктів». Тут варто згадати, що в світових стандартах ціноутворення, ціна на сонячні батареї вказується за Ватт. Тобто чим вище потужність вироби, тим дорожче воно в кінцевому вигляді. Така система ціноутворення змушує заводи з низьким набором конкурентних переваг вказувати номінал панелі по максимальному параметру, із застереженням «Power tolerance ± 5%».
Побачивши такий показник в паспорті модуля, кінцевий замовник повинен розуміти, що номінальна потужність сонячної панелі вказана з імовірним відхиленням, як в більшу, так і в меншу сторону з ймовірністю 5%. Для сонячної панелі 280 Ватт це означало б діапазон від 266 Ватт до 294 Ватт. Але, це виключно про виробників з низьким показником конкурентоспроможності, тому як заводи-виробники з хорошим іміджем ніколи не завищують номінальну потужність і показник «Power tolerance», а заявляють тільки в плюс, наприклад «Power tolerance 0 ~ + 5%».

Запись опубликована в рубрике Полезно. Добавьте в закладки постоянную ссылку.